مهمترین کاربرد های میلگرد ترانس

مهمترین کاربرد های میلگرد ترانس

اگر حوزه کاری و شغلی شما مرتبط با آهن آلات ، محصولات و مقاطع فولادی باشد حتماً نام میلگرد ترانس برایتان آشناست. اگر بخواهیم از میلگرد های ترانس تعریف کلی داشته باشیم باید بگوییم که این میلگرد همان میلگرد ساده و بدون آج است که مقاومت بسیار زیادی دارد. این نوع میلگرد انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن ها با توجه به خواص و ویژگی های خود برای موارد گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند. پولیش کاری که یکی از مراحل تولید این میلگرد می باشد باعث ایجاد سطح آینه ای و صیقلی در آن می گردد. در یک توضیح کلی زمانی که ظاهر کار اهمیت زیادی داشته باشد از میلگرد های ترانس استفاده می شود. از آنجایی که موارد کاربرد این میلگرد به دلیل انواع مختلفی که دارد بسیار گسترده است این مطلب را به طور کامل به بررسی مهمترین کاربرد های آن اختصاص داده ایم.

مهمترین کاربرد های میلگرد ترانس

انواع و روش تولید میلگرد ترانس

میلگرد تک پولیش ، میلگرد دو پولیش ، میلگرد چهار پهلو و شش پر ، میلگرد بلبرینگ خور ، میلگرد مفتول و میلگرد سنگ خورده دسته بندی کلی میلگرد ترانس می باشد که در مطالب قبلی به طور کامل به بررسی آن ها پرداختیم. در مورد مراحل تولید این میلگرد نیز باید گفت که برای ساخت آن نورد گرم انجام می شود. به طور کلی نورد گرم عملیاتی است که در آن ورق فلزی که دمای بالایی دارد از میان دو غلتک که فاصله آن ها از ضخامت فلزی ورودی کمتر است عبور داده می شود. این مرحله منجر به افزایش طول ورق فلزی و کاهش قطر آن می گردد. در این بخش دما نقش بسیار مهمی دارد ؛ زیرا اگر دمای مناسب برای انجام فرآیند نورد گرم فراهم نباشد مشکلاتی به وجود خواهد آمد. با این توضیحات شاید این سوال در ذهن شما نقش ببندد که تاثیر دما در فرآیند کشش و تولید میلگرد های ترانس چیست؟ در واقع هنگامی که فلز را از مرحله نورد عبور می‌ دهیم تمام سطح فلزی که از میان دو غلطک رد می شود باید یکسان و یکنواخت باشد. در صورتی که این نکته مورد توجه قرار نگیرد دما در برخی قسمت ها یکسان نخواهد بود و در چنین حالتی بخش ‌هایی که دمای کمتری دارند مقاومت بیشتری در برابر تغییر شکل از خود نشان می‌ دهند که این موضوع منجر به ایجاد ایراد در محصول نهایی تولید شده خواهد شد. بعد از این مرحله نیز نوبت به تابکاری می‌ رسد که طی آن فلز را در دو دمای مختلف سرد و گرم می ‌کنند تا ساختار متالوژیکی فلز دوباره به آن برگردد. نحوه انجام این مرحله در کیفیت و مقاومت محصول بسیار تاثیرگذار است. مرحله آخر نیز پولیش کاری می باشد که طی آن میلگرد سطح صاف و صیقلی پیدا می ‌کند.

میلگرد ترانس انواع متنوعی دارد و با مقاومت بالا و ظاهر صیقلی و صاف از دیگر میلگرد ها متمایز می شود.

کاربرد و کارایی میلگرد ترانس

گفتیم که میلگرد ترانس انواع مختلفی دارد و با توجه به این جمله بدیهی است که هر کدام از آن ها برای موارد خاصی مورد استفاده قرار گیرند. با این حال اگر بخواهیم کاربرد کلی برای میلگرد های ترانس در نظر بگیریم باید گفت که بیشترین کارایی را در صنایع تزیینی مانند فرفورژه سازی ، ساخت و تولید قطعات هیدرولیکی ماشین آلات صنعتی ، سیلندر ها و پمپ های آب و نفت را دارد ؛ چرا که در این موارد ظاهر و مقاومت متریال و مصالح به کار رفته از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. اگر بخواهیم این موضوع را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم باید کاربرد هر دسته را به صورت جداگانه شرح دهیم. برای تولید میلگرد دو پولیش همانطور که از اسمش پیداست دو مرحله پولیش کاری انجام شده که این موضوع شفافیت سطحی آن را افزایش داده و ظاهر آینه ای به آن بخشیده است. به همین دلیل از آن در ساخت قطعات بیرونی اتومبیل که در معرض برخورد های فیزیکی و خوردگی می باشد استفاده می گردد. همچنین قسمت های بیرونی و محافظ نمای ساختمان ‌ها و قطعات محکم و قابل رویت ماشین ‌آلات صنعتی نیز از دیگر موارد کاربرد آن هستند. در مورد کارایی میلگرد بلبرینگ خور نیز باید گفت از آن در ساخت قطعات زیبا و نشکن ماشین آلات صنعتی و اتومبیل ها ، صنایع مبل سازی و ابزار و یراق آلات استفاده می شود. میلگرد کششی یا روغنی نیز به دلیل مقاومت بیشتری که دارد در تولید پیچ های بلند مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین میلگرد مفتول در فرفورژه سازی و صنعت مبلمان یا نرده های تزئینی در دکوراسیون منازل کارایی دارد. همچنین میلگرد چهار پهلو و شش پر نیز به ترتیب در ساخت حفاظ پنجره ، گل نرده و صنایع خودروسازی و تولید قطعات مستحکم به کار می‌ روند.

پیشنهاد می شود مطلب فولاد آلیاژی VCN را نیز مطالعه نمایید.

راه های ارتباطی

مجموعه صنعتی کیان متال یکی از تولید کنندگان و عرضه کنندگان معتبر محصولات و مقاطع فولادی مانند انواع میلگرد سنگ خورده ، میلگرد های ترانسمیسیون ، شافتینگ ، فولاد های آلیاژی و… می باشد. متقاضیان عزیز می توانند به منظور بهره مندی از مشاوره رایگان ، استعلام موجودی و قیمت محصولات از طریق صفحه تماس با ما ، با کارشناسان واحد فروش ارتباط برقرار کنند. همچنین با عضویت در صفحه اینستاگرام این مجموعه اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار خواهد گرفت.