میلگرد بستر چیست؟

میلگرد بستر چیست؟

همان طور که می دانید امروزه صنعت ساختمان سازی پیشرفت چشم گیری کرده است. در صنعت ساختمان سازی برای ساخت سازه های مقاوم و مستحکم از ابزاری استفاده می‌شود تا این امر را محقق سازند. از جمله این ابزار می توان به میلگرد ها اشاره کرد که امروزه دارای انواع مختلفی هستند و هر کدام در موارد خاصی کاربرد دارند. یکی از این میلگردها ، میلگرد بستر است که به منظور افزایش مقاومت و استحکام ساختمان ها و اتصالات به کار می رود. ما در این مطلب قصد داریم تا به بررسی بیشتر این نوع میلگرد بپردازیم. لطفاً تا انتها همراه ما باشید.

ویژگی های میلگرد بستر

میلگرد بستر متشکل از سیم های فولادی با جنس مفتول و ضخامت ۴ میلیمتری می باشد. این میلگرد حالت آجدار دارد و در سطح خود دارای پوششی از جنس روی می باشد تا از زنگ زدگی و فرسایش آن در مجاورت با رطوبت جلوگیری به عمل آید. این موضوع باعث شده تا میلگردهای بستر از دوام و طول عمر زیادی برخوردار باشند و از فرسایش زود هنگام آن پیشگیری شود. همچنین این میلگرد استحکام زیادی نیز دارد. دیوارهای سفالی و آجری یا دیوارهای باربر و غیر باربر بهترین مکان هایی هستند که برای به کار گیری این محصول مناسب اند. همچنین حالت آجدار آن باعث می شود تا این میلگرد چسبندگی بهتری به بتن داشته باشد. در تولید این میلگرد از جوشکاری مقاومتی استفاده شده تا به آن حالت نردبانی شکل بدهند. در واقع استفاده از این میلگرد کمتر از یک درصد هزینه های ساخت هزینه دارد. با توجه به این موضوع می‌توان گفت که استفاده از آن اقتصادی تر و مقرون به صرفه تر از محصولات و مقاطع فولادی دیگر می باشد. همچنین از این میلگرد به طور معمول برای مقاوم سازی دیوارها در برابر زلزله و نیروهای وارد استفاده می شود. ساختار این میلگرد باعث شده تا در برابر نیروهای وارده از مقاومت کافی برخوردار باشد و به افزایش مقاومت کششی ملات کمک کند.

میلگرد بستر چیست؟

شما می توانید مطلب شش گوش ترانسمیسیون را نیز مطالعه نمایید.

کاربرد میلگرد بستر

همان طور که اشاره کردیم در تولید میلگرد بستر از جوشکاری مقاومتی استفاده می شود. به کارگیری میلگرد در ساخت ساختمان ها باعث مسلح شدن سازه ها می ‌شود. همانطور که مستحضر هستید سازه های آجری یا سفالی از مقاومت کافی در برابر زلزله برخوردار نیستند ، از این رو باید روش ساخت آن ها را به گونه ای تغییر داد تا بتوانند نیروهای وارده را متحمل شوند. استفاده از این میلگرد به تحقق این امر کمک می کند. در واقع یک سری ایرادات در سازه های آجری و سفالی باعث می شود تا مقاومت و استحکام سازه تحت تاثیر قرار بگیرد. از این رو با استفاده از میلگردهای بستر سعی در از بین بردن این عیوب دارند. معمولا این میلگردها بین دیواره ها به کار گرفته می شوند. این میلگرد در قطر ۴ میلیمتری با پوشش گالوانیزه و آجدار با عرض های یازده و پنج سانتی متر به بازار عرضه می گردد و تمام استانداردهای بین المللی ASTM آمریکا در ساخت آن رعایت می ‌شود. پیشنهاد می دهیم از آنجایی که نصب درست این میلگرد در عملکرد آن تاثیر دارد ، نصب و کارگذاری آن را به افراد ماهر بسپارید. در ادامه اطلاعات بیشتری در مورد این نوع میلگرد به شما ارائه می دهیم. لطفا تا انتها همراه ما باشید.

مزایای استفاده از میلگرد بستر

مسلح سازی دیوار: استفاده از میلگرد بستر علاوه بر اینکه باعث مسلح شدن دیوارها در برابر نیروهای وارده می ‌شود ، نیروهای برشی دیوار را نیز به سازه انتقال نمی دهد. همچنین استفاده از آن مقاومت کششی ملات را نیز افزایش می دهد و به اجزای دیوار یکپارچگی می بخشد.

اقتصادی و مقرون به صرفه بودن: این روش از هزینه بسیار کمی نسبت به سایر روش ها برخوردار است. نکته قابل توجه این است که علی رغم هزینه پایین ، حداقل از 70 درصد خسارات مالی و تلفات جانی پیشگیری می کند. از این رو یکی از روش های کاربردی و مقرون به صرفه در ساخت سازه ها به شمار می رود.

بهبود رفتار سازه ای سازه: استفاده از این نوع میلگرد در هنگام وقوع زلزله باعث کاهش فشار روی تیرها و ستون ها و در نتیجه بهبود ظرفیت لرزه ای سازه می ‌شود.

یکنواخت سازی پلاستر دیوار: از آنجایی که این محصول در ملات و رج دیوار تعبیه می شود ، تاثیری روی نازک کاری ندارد و علاوه بر آن از افزایش ضخامت پلاستر دیوار جلوگیری می کند.

اتصال به بازشوها: یکی دیگر از مزایای استفاده از این میلگرد ، امکان اتصال آنها به بازشوها می باشد که باعث می شود تا ضعف ایجاد شده توسط بازشوها به کمترین مقدار خود برسد.

میلگرد بستر چیست؟

نحوه ی ثبت سفارش

گروه صنعتي كيان متال با بيش تر از 30 سال سابقه در حوزه عرضه ی انواع مقاطع فولادی از جمله ميلگرد ، شش پر ، چهار پهلو و فرم دار با دقت هزارم ، صدم و دهم فعالیت می کند. شما عزیزان می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ی محصولات فولادی سوالات خود را با کارشناسان ما مطرح کنید. از این رو به قسمت تماس با ما مراجعه نموده و از طریق شماره تماس های موجود و یا شبکه های اجتماعی مجموعه نظیر اینستاگرام با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و بعد از استعلام قیمت ، سفارشات خود را ثبت کنید. از همراهی شما سپاسگزاریم.