کاربرد فولاد نورد سرد در طراحی و دکوراسیون داخلی

کاربرد فولاد نورد سرد در طراحی و دکوراسیون داخلی

وقتی به فولاد فکر می کنید، اولین چیزی که به ذهن شما خطور می کند چیست؟ برای بسیاری از مردم، ذهن آنها به ساخت و ساز می رود، جایی که تیرهای فولادی شالوده ساختمان های مرتفع را تشکیل می دهند. برخی نیز ممکن است ابتدا به صنعت خودروسازی فکر کنند، جایی که فولاد تا 60 درصد وزن کل خودرو را تشکیل می دهد. واقعیت این است که فولاد نورد سرد، به شکل های مختلفی، بیشتر اوقات در اطراف ما به کار رفته است. در ساختمان ها، وسایل نقلیه،صنایع پزشکی،صنایع غذایی و حتی در دکوراسیون خانه ما.

 

فولاد نورد سرد برای معماری و دکوراسیون منزل

بله، فولاد نورد سرد برای مدتی طولانی یک ماده محبوب برای معماری و طراحی خانه بوده است. به طور خاص فولاد نورد سرد، که امروز با جزئیات بیشتر به آن خواهم پرداخت، معمولاً برای ایجاد عناصر دکور خانه، مانند وسایل روشنایی و براکت ها، وهمچنین اجزای مختلف لوازم خانگی استفاده می شود.

با قدم زدن به یک فروشگاه لوازم منزل، احتمالاً وسایل روشنایی ساخته شده از مواد مختلف پیدا خواهید کرد. این می تواند به دلیل ویژگی های زیبایی شناسی باشد. چراغ های آلومینیومی ظاهری متفاوت از فولاد نورد سرد، مس یا برنج خواهند داشت. اما ظاهر تنها تفاوت مد نظر افراد نیست.

آلومینیوم به دلیل مهر و موم بودن و نسبت مقاومت به وزن بالا انتخاب شده است. همچنین هزینه کمتری نسبت به سایر گزینه های مواد دارد. برای مس، هدایت حرارتی و الکتریکی عالی آن، آن را به یک انتخاب عالی برای اجزای روشنایی داخلی تبدیل کرده است. در مورد برنج، کیفیت های مطلوب بسیاری مانند نرمی، مقاومت در برابر خوردگی و منظم بودن سطح را به همراه دارد. همه این ویژگی‌ها می‌توانند در لامپ‌ها و بسیاری دیگر از انواع دکوراسیون منزل استفاده شوند.

 

کاربرد فولاد نورد سرد در طراحی و دکوراسیون داخلی

 

فولاد نورد سرد، نیز دارای ویژگی های متعددی است که به وسایل روشنایی کمک می کند. همانطور که قبلاً به آن اشاره کردیم، فولاد نورد سرد در کاربردهایی که نیاز به دقت تولید دارند بسیار خوب عمل می کند. در کنار استحکام کششی و استحکام تسلیم بالاتر آن، در مقایسه با فولاد استاندارد، نورد سرد تلورانس بسیار خوبی دارد. در نهایت، فولاد نورد سرد با طیف گسترده‌ای از پوشش‌های سطحی کار می‌کند و سطحی از تطبیق پذیری را ارائه می‌کند که در دنیای دکوراسیون خانه ایده‌آل است.

فولاد نورد سرد و لوازم خانگی

حتی زمانی که از فولاد نورد سرد برای تزئین استفاده نمی‌شود، پیدا کردن خانه‌ای که حاوی فولاد نورد سرد به هر شکلی نباشد، سخت است. تقریباً تمام لوازم خانگی دارای قطعات و اجزای ساخته شده از این ماده قابل اعتماد هستند. وسایل فولادی نورد سرد شامل واشر، خشک کن و یخچال می باشد. همچنین معمولاً در سخت افزار رایانه، ماشین های چمن زنی و آبگرمکن استفاده می شود.

چه فولاد نورد سرد به عنوان یک عنصر تزئینی عمل کند و چه اجزای داخلی لوازمی را که ما هر روز استفاده می کنیم تشکیل می دهد، ما به این ماده متکی شده ایم. فولاد نورد سرد که به دلیل توانایی خود در حفظ تحمل های محکم و پذیرش پوشش های سطحی شناخته شده است، همچنین 100٪ قابل بازیافت است. اگر علاقه مند به تهیه فولاد نورد سرد در مقادیر کوچک و بزرگ هستید با کارشناسان ما در گروه صنعتی کیان متال تماس بگیرید.