تفاوت فولاد ضد زنگ و فولاد نورد سرد

تفاوت فولاد ضد زنگ و فولاد نورد سرد

درک تفاوت‌های بین انواع رایج فولاد مورد استفاده برای ساخت فلز و اهداف شکل ‌دهی می‌تواند به شما کمک کند راحت ‌تر بهترین مواد را برای پروژه خود تهیه کنید .دو نوع فولادی که امروز قرار است در رابطه با آن صحبت کنیم، فولاد ضد زنگ و فولاد نورد سرد است.

 

تفاوت های کلیدی فولاد ضد زنگ و فولاد نورد سرد

اول، درک این نکته مهم است که فولاد ضد زنگ یک آلیاژ است و فولاد نورد سرد یک فرآیند است که بر روی ف.لاد انجام می گیرد تا به خواص مورد نظر برسد. بنابراین، در مورد فولاد ضد زنگ، این ماده یک ترکیب فلزی است که از فولاد به همراه عناصر دیگر تشکیل شده است. بنابراین، فولاد نورد سرد یک آلیاژ نیست بلکه فرآیندی است که برای تکمیل فولاد استفاده می شود. نورد سرد با فولادی که قبلا نورد گرم شده آغاز می شود. در طول فرآیند نورد سرد، کشش ناشی از غلتک‌های قدرتی به ورق اضافه می‌شود و در نتیجه محصول نهایی نازک ‌تر و سخت ‌تر می‌شود.

 

تفاوت فولاد ضد زنگ و فولاد نورد سرد

 

خواص و موارد استفاده فولاد ضد زنگ و فولاد نورد سرد

با ترکیب مناسب عناصر انتخاب شده، فولاد ضد زنگ می‌تواند قوی‌تر، سبک ‌تر و آسان ‌تر شود. فولاد ضد زنگ 301، 302 و 304 که ما تولید می کنیم آستنیتی هستند ، به این معنی که حاوی 16 تا 18 درصد کروم و بین 6 تا 10 درصد نیکل هستند. این ترکیب به فولاد ضد زنگ مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی می دهد. به علاوه، محتوای کربن کم به این معنی است که آنها با عملیات حرارتی سخت نمی شوند. فولاد ضد زنگ 304 که شاید رایج ترین گرید باشد، معمولاً در صنایع هواپیماسازی استفاده می شود.

فولاد نورد سرد به دلیل پوشش خوب و صاف خود شناخته شده است. فولاد نورد سرد 1008/1010، برای کاربردهای کشش متوسط ​​به راحتی قابل شکل گیری است  و معمولاً در ساخت لوازم خانگی، مبلمان و بدنه خودرو استفاده می شود. ما همچنین فولاد نوار نورد سرد A109 را با کیفیت های سخت، نیمه سخت، یک چهارم سخت، تجاری و نرم کامل تولید و ارائه می کنیم.

 

تفاوت فولاد ضد زنگ و فولاد نورد سرد

 

تفاوت قیمت بین فولاد ضد زنگ و فولاد نورد سرد

تفاوت قیمت بین محصولات فولادی مختلف همیشه بسته به مشخصات خاص یک ماده خاص متفاوت است. به علاوه، شما باید قیمت های مربوط به مقدار و نوسانات بازار را در نظر بگیرید. همانطور که گفته شد، فولاد ضد زنگ گرانتر از فولاد نورد سرد شناخته شده است. اگر در مورد قیمت و رفش سفارش فولاد ضد زنگ یا نورد سرد سوالاتی دارید، همیشه می‌توانید با مشاورین ما در گروه صنعتی کیان متال تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام با ما در ارتباط باشید.