میلگرد هاترول

میلگرد هاترول

صنعت بزرگ فولاد را بدون وجود میلگرد نمی توان تصور نمود و این امر اهمیت سازه های فولادی در صنایع مختلف را نشان می دهد. از انواع میلگرد که در صنعت فولاد وجود دارد می توان به میلگرد هاترول اشاره کرد.

این نوع میلگرد در گروه فولاد های قابل عملیات حرارتی و آلیاژ های با کیفیت بالا قرار می گیرد و مقدار قابل توجهی کروم و مولیبدن دارد. از قابلیت ها و مزیت های این نوع میلگرد می توان به شکل پذیری و استحکام بالای آن و همچنین دوام زیاد اشاره نمود. این میلگرد فولادی با استحکام کششی بالا و استحکام تسلیم، هدایت گرمایی خوبی دارد و بیشتر در ساخت قطعات خودروها، هواپیماها، چرخ دنده ها، محورها و … از آن استفاده می شود. مجموعه صنعتی کیان متال خدمات تابگیری این میلگرد را در سایز و اندازه های مختلف بر اساس خواسته مشتریان با دستگاه های مدرن و پیشرفته انجام می دهد.

 در رابطه با انجام خدمات تاب گیری هاترول و میلگردهای فولادی در این مجموعه صنعتی معتبر در تهران اطلاعات جامعی در اختیارتان قرار خواهیم داد با ما همراه باشید.

آنچه در میلگرد هاترول می‌خوانید ....

میلگرد هاترول
میلگرد هاترول

تاب گیری میلگرد هاترول چگونه است؟

حجم استفاده از میلگرد در سازه های فولادی بالا است و مراحل مختلفی بر روی آنها انجام می گیرد. یکی از این مراحل تابگیری در میلگرد می باشد که انجام کلیه امور تابگیری میلگرد هاترول اصولی در مجموعه صنعتی کیان متال با دقت و حساسیت بسیار بالا انجام می گیرد و میلگردهای صاف و صیقلی و فاقد هرگونه برجستگی و فرورفتگی خروجی آن خواهد بود. تابگیری میلگردهای فولادی از طریق چند فرآیند مختلف به صورت مرحله ای انجام می گیرد که شامل مراحل زیر می باشد:

  1. مرحله اول اسید شویی می باشد که این عمل کمک بسیار زیادی برای از بین بردن ضایعات اضافی نظیر پلیسه، چربی و آلودگی دارد. با استفاده از فرایند اسید شویی سطح میلگرد برای ابزار کاری و کششی آماده می گردد.
  2. در مرحله دوم به نام سری تراشی تابگیری انواع میلگرد فولادی هاترول و ترانس حدود ۱۵ سانتی متر از ابتدای هر میلگرد تا اندازه ای که به قطر نهایی برسد برش داده میشود. این عمل نیز باعث می‌شود تا میلگرد فولادی جهت ورود به مرحله کشش آماده گردد.

فرایند کشش میلگرد به روش سرد پس از دو مرحله ذکر شده انجام می گیرد و در صورت عدم انجام دو روش اولیه انجام این روش بی فایده خواهد بود. در این شیوه با استفاده از جک هیدرولیکی سرهای تراشیده شده میلگردها مهار شده و در جهت معکوس یکدیگر کشیده می شود. زمان این فرایند تا رسیدن میلگرد به قطر مورد نظر ادامه پیدا می کند به گونه ای که دقت کاهش قطر بسیار بالا بوده و به صورت یک میلیمتر یک میلیمتر پیشروی می کند.

در نهایت به تابگیری میلگرد می رسیم که این عمل پس از رسیدن به ضخامت مورد نظر انجام می گیرد. در فرایند تابگیری پیچ و تاب های در مرحله تولید میلگرد یا مرحله کششی که در طول میلگرد پدید آمده است حذف می شوند. برای اینکه میلگردهای فولادی را در داخل دستگاه تاب گیری عبور می دهند و همزمان دو مرحله پولیش در سطح میلگرد صورت می گیرد. پولیش کاری میلگرد موجب می شود که سطح نهایی میلگرد کاملاً براق و صاف شود.

در آخر میلگردهای آماده شده در سایز دلخواه که معمولاً شاخه های ۶ متری است برش خورده و برای ارسال به مشتریان آماده می گردد.

بهترین زمان خرید میلگرد هاترول چه زمانی است؟

بهترین زمان خرید میلگرد هاترول، ترانس، شش پر، چهار پهلو، فرم دار ترانسمیسیون و … با توجه به نوسانات ارزی و جهانی قیمت دلار در کشور به طور دقیق نمی توان پیش بینی نمود. از طرفی با نوسانات شدید بازار و قیمت هایی که روز به روز افزایش پیدا می کند پیش از هرگونه اقدام به خرید میلگرد فولادی‌ و دیگر ابتدا قیمت ها و نوسانات بازار را در سه ماه اخیر بررسی کنید و پس از آن تصمیم نهایی تان را بگیرید. بررسی ها و تحلیل های انجام شده باید به صورت تکنیکی و در نظر گرفتن کلیه پیش‌بینی‌های برای بازار باشد.

با  توجه نمودن به افزایش و کاهش نمودار ها و بررسی هر عامل می توانید حرکت بعدی بازار را پیش بینی نمایید و با این کار و از طریق نمودار های افزایش و کاهش بازار در بازه زمانی روند تغییر قیمت میلگرد را درست حدس بزنید. توجه داشته باشید که این بررسی ها و تحلیلات هنگامی مؤثر است که بازار دچار کمترین نوسان شده باشد. ناگفته نماند که زمان اجرای پروژه نیز از عوامل اثرگذار بر اهمیت بهترین زمان خرید میلگرد است و در صورتی که زمان لازم برای خرید میلگرد مورد نیاز پروژه تان داشته باشید می توانید با بررسی هاو تکنیک ها در مدت زمان سه ماه قبل قیمت میلگرد در بازار را پیش بینی نمایید.

برای خرید میلگرد هاترول به کجا مراجعه کنیم؟

مراکز فروش میلگرد هاترول در تهران

در مطالب گفته شده سعی شد تا اطلاعاتی درباره میلگرد هاترول در اختیار شما قرار دهیم. اگر به اطلاعات بیشتر در رابطه با انواع میلگرد ها و همچنین راهنمایی و مشاوره نیاز داشتید می توانید با کارشناسان ما در گروه صنعتی کیان متال تماس حاصل کرده و مشاوره رایگان دریافت کنید.

گروه صنعتي كيان متال با بيش از 30 سال سابقه در امر توليد انواع ميلگرد ، شش پر ، چهار پهلو و فرم دار با دقت هزارم ، صدم و دهم با ماشين آلات روز و پيشرفته و با بالاترين دقت و سرعت توليد كرده و در اختيار مشتريان خود قرار ميدهد. و با مجرب ترين كادر فني و مهندسين ايران عزيزمان توانستم اين توليد داخلي را حمايت كرده و بخش كوچكي از چرخه صنعتي كشورمان را به دست آوریم و افتخارمان توليد ملّي و كالاي ايراني ميباشد.