میلگرد st37

میلگرد st37

به آلیاژ آهن با درصد کربن بین 0.025  تا  2 درصد فولاد گفته می شود. سابقه تولید فولاد در ایران به چند سال گذشته باز می گردد در صورتی که در سال های اخیر تولید فولاد در جهان شامل پیشرفت های بسیار زیادی بوده است. صنایع آهن آلات یکی از مهمترین عوامل در رشد و پیشرفت ساخت فولاد ، از جمله فولاد و میلگرد st37 هستند. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم ، مهمترین ماده در ساخت آلیاژ فولاد ، کربن می باشد ولی مواد دیگری نیز با مقادیر مختلف در ساختار این آلیاژ یافت می شوند. این آلیاژ به دلیل وجود عنصر آهن در ساختار خود ، خصوصیاتی بسیار نزدیک به آهن دارد و مورد توجه بسیاری از صنایع وابسته قرار گرفته است.

خصوصیات کلی فولاد یا میلکرد st37

میلگرد st37 و یا به طور کلی انواع آلیاژ های فولادی موجود بسیار شکل پذیر هستند و به راحتی گرما را جذب و انتقال می دهند.  انعطاف پذیری بسیار بالا و استحکام بی نظیر در کنار مقاومت منحصر به فرد فولاد در برابر خوردگی و زنگ زدگی از دیگر ویژگی های این آلیاژ کاربردی است. هر یک از آلیاژ های فولادی ساخته شده دارای .ویژگی های خاص و منحصر به فردی هستند اما ویژگی بسیار پر اهمیتی که در میان همه ی ویژگی های فولادها با هم مشترک هست ، مقاومت بسیار بالای آن ها در دما  و شرایط گوناگون است.همین ویژگی باعث شده که استفاده از آلیاژهای فولادی در صنایع و زمینه های گوناگون بسیار رواج پیدا کند. فولاد st37 را می توان جزء فولاد ها و یا به عبارتی میلگرد های بسیار پر کاربرد  در بین فولاد های ساختمانی  طبقه بندی کرد.st37 دارای مقاومت مکانیکی بسیار بالاییست که این موضوع باعث شده طول عمر محصولاتی که با این آلیاژ ساخته می شوند افزایش پیدا کند. این فولاد به دلیل داشتن کربن پایین از خاصیت جوش پذیری بسیار بالایی برخوردار است، به همین علت در صنایع ساختمان سازی ، راه سازی ، خودرو سازی ، کشتی سازی ، کشاورزی ، ساخت لوله، ماشین آلات و قطعات آن مانند پیچ، مهره، میله و محورب و … یشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

میلگرد st37

شما عزیزان می توانید مطلب میلگرد دهم دار را نیز مطالعه نمایید.

آشنایی با ویژگی های میلگرد st37

پیشرفت در صنایع گوناگون به ویژه در حوزه ماشین آلات باعث شده زمینه لازم برای تولید مواد اولیه مورد نیاز و در نتیجه گسترش فناوری فراهم شود. یکی از این مواد اولیه که در صنایع مختلف به وفور مورد استفاده قرار میگیرد میلگرد st37 یا به عبارتی فولاد st37 می باشد. این فولاد را تحت عنوان فولاد نرمه نیز نام گذاری می کنند و یکی از پرکاربردترین فولاد ها در رده فولاد های کم کربن می باشد که  پله تسلیم معینی داشته و غالبا در ساخت پروفیل های ساختمانی و صنعت ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد. وجود کربن کم و خاصیت جوش پذیری بالا باعث شده این فولاد نسبت به سایر رقبای خود در این زمینه بیشتر مورد توجه صنایع قرار بگیرد. بهتر است بدانید که استحکام تسلیم فولاد st37 معادل 235MPa و استحکام کششی آن معادل 360-510MPa می باشد. این دو عدد رنج بسیار مناسبی برای انواع مقاطع فولادی نظیر تیرآهن ، میلگرد ، پروفیل ، ناودانی ، ورق و نبشی می باشد که جزء مهمترین خصوصیات مکانیکی این آلیاژ هستند. برای بالا بردن خواص مکانیکی در محصولات ساخته شده توسط این فولاد ، از عملیات حرارتی استفاده می شود.این فولاد با کاربرد بسیار زیاد در ساخت قطعات ماشین آلات ، از ترکیب شیمیایی عناصری نظیر منگنز،سیلیسیم و کربن  تشکیل شده است.

کربن دهی یکی از مهم ترین فرآیندهای سخت کاری است که انجام آن، زمینه بهبود خواص مکانیکی فولاد st37 را مهیا می سازد. از جمله این خواص می توان افزایش سختی سطح و بالا رفتن مقاومت در برابر سایش را نام برد. میزان کربن موجود در سطح، طی فرآیندی تحت عنوان کربن دهی که پیش تر به آن اشاره کردیم، بین 0.8 تا 0.9 درصد است. بالا رفتن این میزان از کربن موجب ایجاد بافتی لایه ای در سطح فولاد st37 شده و بدین ترتیب باعث کاهش سختی فولاد، بر خلاف هدف اصلی کربن دهی، می گردد.

مقدار تنش تسلیم میلگردst37

در ابتدا بهتر است تعریف ساده ای از تنش تسلیم برای شما بیان کنیم.استحکام تسلیم و یا تنش تسلیم تنشی است که در آن تغیر شکل دایمی و یا پلاستیک ماده شروع می شود که این نقطه نشانگر پایان منطقه الاستیک ماده است.به دلیل اینکه استحکام قطعه در تغییر شکل پلاستیک آسیب قابل ملاحظه ای خواهد دید ، نقطه تسلیم برای ما بسیار مهم می باشد. برای تعیین میزان تنش تسلیم مواد فلزی و پلیمری از تست کشش استفاده می شود. تست کشش متداول ترین آزمون بررسی خواص مکانیکی مواد است. در تست کشش، بارگذاری از نوع استاتیک است، یعنی نمونه استاندارد تحت نیروی کششی یک بعدی که به طور پیوسته زیاد می شود قرار می گیرد و طول آن افزایش می یابد تا در نهایت منجر به شکست و پارگی نمونه شود. مقدار تنش تسلیم در فولاد st37 برابر 3700 کیلوگرم بر سانتی متر مربع می باشد.

میلگرد st37

راه ارتباطی با مجموعه کیان متال

شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره در زمینه خرید انواع میلگرد و آلیاژهای فولادی و ثبت سفارش ، با مراجعه به صفحه تماس با ما ، با مشاورین مجموعه کیان متال تماس حاصل نمایید . همچنین می توانید سوالات و یا نقطه نظرات خود را از طریق شبکه های اجتماعی مجموعه نظیر اینستاگرام و یا واتسآپ با ما در میان بگذارید.