میلگرد صنعتی

میلگرد صنعتی

همان طور که می دانید میلگردها از مقاطع و محصولات فولادی  پر کاربرد می باشند. میلگرد ها تنوع زیادی در سایز ، جنس و … دارند ولی در حالت کلی به دو دسته ی ساده و آجدار تقسیم می شوند. البته تفاوت آن ها فقط در آجدار بودن یا نبودن آن ها نیست و در کاربرد نیز با هم متفاوتند. به طور معمول از میلگرد ها با توجه به ویژگی هایی که دارند ، برای مصارف گوناگون از جمله ساختمان سازی و صنایع مختلف استفاده می شود. در واقع می توان گفت که استفاده از میلگرد ها تحول عظیمی در صنایع ایجاد کرد. از آنجایی که برای خرید محصولات فولادی باید از قبل نسبت به ویژگی های محصول اطلاعات کافی را کسب نمود ، ما در این مطلب به بررسی بیشتر میلگرد صنعتی می پردازیم. لطفاً تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

مراحل تولید میلگرد صنعتی

در مرحله اول برای تولید میلگرد صنعتی ، سنگ آهن را طی فرایندی به گندوله تغییر می دهیم. سپس گندوله را به آهن اسفنجی تبدیل میکنیم. در مرحله بعد آهن اسفنجی و ضایعات آهن را با کمک کوره های القایی و قوسی به شمش تغییر می دهیم. سپس شمش ها را در ابعاد مختلف برش داده و وارد کوره می کنیم. شمش ها در دمای ۱۲۰۰ هزار و 1350 درجه قرار می گیرند و بعد از اینکه به دمای مورد نظر رسیدند ، وارد مرحله نورد می شوند و از طریق رول ها به مرحله بعد می روند. سپس با استفاده از غلتک و طراحی کالیبراسیون ، شمش ها را فرم می دهیم. سپس عملیاتی روی آنها انجام می ‌شود تا از طریق کاهش قطر شمش ها به طول آنها افزوده شود. سپس در مرحله بعد میلگرد ها را در طول های مشخص برش می دهند. این طول مشخص طبق استاندارد ایران ۶ متر بوده و پس از برش ، میلگرد ها را بسته بندی و آماده عرضه به بازار می کنند. البته مراحل تولید میلگردهای آجدار نیز مانند میلگردهای صنعتی است با این تفاوت که یک مرحله دیگر دیگر نیز طی می شود. مراحل تولید میلگرد ها بسیار حساس بوده و کوچکترین بی ‌دقتی می ‌تواند روی کیفیت محصول نهایی تاثیرگذار باشد. از این رو محصولات فولادی خود را از عرضه کنندگان معتبر از جمله مجموعه ی صنعتی کیان متال تهیه نمایید.

میلگرد صنعتی

کاربرد های میلگرد صنعتی

میلگرد ها همان طور که پیش تر اشاره کردیم از کارایی زیادی برخوردار هستند. میلگرد صنعتی همانطور که از اسمش پیداست برای مصارف صنعتی استفاده می شود. از این میلگرد در صنعت خودروسازی ، ماشین آلات کشاورزی ، تولید پیچ و لولا ، برخی اتصالات ، ادوات کشاورزی و … استفاده می شود. همچنین لازم به ذکر است که میلگردهای صنعتی که سایز کمتری دارند در ساخت مفتول به کار می روند. همچنین این میلگرد در صنعت ساختمان سازی یا ساخت خاموت نیز به کار گرفته می شود. البته توجه داشته باشید که میلگردهای صنعتی به ندرت در ساختمان سازی به کار گرفته می شوند. لازم به ذکر است که میلگردهایی که امروزه برای صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد بیشتر از نوع آجدار هستند. نوع صنعتی میلگرد از سطحی کاملاً صاف ، صیقلی و بدون هیچ گونه آجی برخوردار است و بیشتر در مصارف صنعتی به کار گرفته می شود. همچنین این میلگردها نسبت به میلگرد های معمولی از قطر بیشتری برخوردارند و در نتیجه مقاومت بیشتری نیز دارند. در واقع در مورد این میلگردها باید گفت که انواع متفاوتی از میلگرد در بازار موجود می باشد که هر کدام با توجه به جنس و ویژگی های خاص خود در صنایع مختلف به کار گرفته می‌ شوند. در واقع میلگرد ها از کاربرد های زیادی برخوردار هستند و به هیچ عنوان از صنایع قابل حذف و حتی جایگزینی نیست. در ادامه ی مطلب همراه ما باشید.

میلگرد صنعتی

شما می توانید مطلب میلگرد ترانس را نیز مطالعه نمایید.

نحوه ی ثبت سفارش

مجموعه صنعتی کیان متال یکی از عرضه کنندگان و تولید کنندگان معتبر در حوزه محصولات و مقاطع فولادی از جمله انواع ميلگرد ، شش پر ، چهار پهلو و فرم دار با دقت هزارم ، صدم و دهم می باشد. این مجموعه با بیش از ۳۰ سال تجربه با ارائه خدمات و محصولات با کیفیت می کوشد تا به بهترین شکل بخشی از نیاز مشتریان و متقاضیان این حوزه را برطرف سازد. مجموعه ی صنعتی کیان متال جهت رفاه حال شما عزیزان شرایطی را در نظر گرفته تا امکان ثبت سفارش به صورت غیر حضوری امکان پذیر باشد. البته پیشنهاد می کنیم تا قبل از ثبت سفارش از قیمت محصول مورد نظر خود استعلام بگیرید. از این رو شما می ‌توانید با مراجعه به قسمت تماس با ما و از طریق شماره تماس های موجود در این بخش با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و نسبت به ثبت سفارش خود اقدام کنید. همچنین در شبکه های اجتماعی ما از جمله اینستاگرام و واتساپ شما قادرید تا هر گونه سوال و نقطه نظر را با کارشناسان ما مطرح سازید. از همراهی شما عزیزان سپاسگزاریم.